GymBeam
wedrychowski pogon warta

Inauguracja sezonu dla Pogoni

2023-07-21

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu Pogoń Szczecin pokonała w wyjazdowym spotkaniu Wartę Poznań 1:0. Decydujące trafienie zanotował w swoim debiucie w 36. minucie Efthýmis Kouloúris.

Nowy sezon rozpoczęty. W meczu inauguracyjnym zdecydowanym faworytem bukmacherów była Pogoń Szczecin i ta faktycznie z Poznania wyjechała z kompletem punktów. Przez całe spotkanie utrzymywała ona dominację nie tylko w posiadaniu piłki, ale także w wykreowanych sytuacjach strzeleckich. Bohaterem starcia był debiutujący w barwach Pogoni Grek Efthýmis Kouloúris, który jeszcze w zeszłym sezonie strzelał bramki na boiskach tureckiej ekstraklasy, a tym razem zapewnił swojej nowej drużynie zwycięstwo.

Początkowe minuty pomimo dominacji Portowców nie przyniosły dobrych okazji na zdobycie gola. Najwięcej zagrożenia podopieczni Jensa Gustafssona tworzyli po akcjach skrzydłami, na których regularnie pojedynki wygrywali Kamil Grosicki i Marcel Wędrychowski. Imponował szczególnie młodszy z Polaków, który w arsenale swoich zagrań miał nie tylko drybling i wrzutki, ale także zejścia do środka i próby strzałów. To także on przeprowadził decydująca dla losów rywalizacji akcję. Skrzydłowy wygrał pojedynek w bocznym sektorze i posłał wrzutkę w pole karne, którą skutecznie wykończył Kouloúris.

Bramką dla Warty w tym spotkaniu zapachniało tylko dwa razy. W 20. minucie po dalekim wrzucie piłki z autu Jakuba Kiełba główkował Wiktor Pleśnierowicz. Próba została jednak obroniona przez Dante Stipicę. Kilka minut później na strzał z dystansu zdecydował się Stefan Savić, ale również w tej sytuacji bez zarzutów zachował się bramkarz Pogoni.