GymBeam
rumak lech seria

Czy Rumak ma pomysł na brak skuteczności?

2024-03-12

4 mecze bez strzelonej bramki z rzędu, w tym jedno starcie pucharowe wraz z dogrywką - taki wynik nie przystoi drużynie, która głośno myśli o grze o mistrzostwo Polski. Czy Mariusz Rumak ma pomysł na poprawę gry zespołu?

Druga przygoda Rumaka z Lechem Poznań jak na razie nie wygląda obiecująco. Choć początki były niezłe, bo Lechici pod wodzą nowego-starego szkoleniowca bez większych problemów pokonali 2:0 Zagłębie Lubin i 2:1 Jagiellonię Białystok, to od tego czasu jest coraz gorzej.

Ostatni gol strzelony przez podopiecznych Rumaka padł w 30. minucie starcia ligowego z Jagiellonią. Od bramki z karnego Filipa Szymczaka minęło już 450 minut gry, kiedy to Lech nie jest w stanie umieścić piłki w siatce. Składają się na to zremisowane mecze ze Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze (po 0:0), a także przegrane Pogonią Szczecin (0:1 po dogrywce) i Rakowem Częstochowa (0:4).

Najbliższa okazja na przełamanie fatalnego wyniku to ligowy pojedynek z Wartą Poznań w ten weekend. Jeśli gospodarze starcia znów nie zdobędą gola, będzie to najdłuższa seria bez bramki od blisko 10 lat.