GymBeam
Wspaniała postawa kibiców Jagiellonii

2023-10-02

Niedzielny wieczór był doskonały dla kibiców Jagiellonii Białystok. Ich drużyna, przy wypełnionym obiekcie pokonała Legię 2:0. Na wysokości zadania stanęli też fani Dumy Podlasia, którzy najpierw przygotowali efektowną oprawę, a później przyczynili się do ogromnego sukcesu podczas akcji charytatywnej.

Sezon 2023/2024 jak na razie układa się po myśli fanów Jagiellonii. Ich drużyna doskonale spisuje się pod wodzą Adriana Siemieńca. Swoją dobrą dyspozycję Duma Podlasia potwierdziła podczas meczu z Legią. Warszawianie są w bardzo dobrej formie i to zarówno w Ekstraklasie, jak i w meczach europejskich pucharów. W Białymstoku podopieczni Kosty Runjaicia nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia. Gospodarze dość szybko strzelili bramki i pewnie wygrali 2:0.

Mecz w Białymstoku był prawdziwym świętem na trybunach. Na obiekcie przy ulicy Słonecznej pojawiło się prawie 18 tys. widzów. Już od początku gospodarze mogli liczyć na głośny doping swoich fanów. W pierwszych minutach starcia zaprezentowali też efektowną oprawę, dzięki czemu niedzielne starcie było świetną reklamą Ekstraklasy.

Fani Jagiellonii przyczynili się też do ogromnego sukcesu akcji charytatywnej. Klub, razem z firmą STS przeprowadził zbiórkę pluszowych misiów. Polegała ona na tym, że fani w przerwie mieli rzucać zabawki, a sponsor za każdą sztukę przeznaczał 5 złotych na fundację Naszpikowani. Ta akcja okazała się ogromnym sukcesem, wstępne szacunki mówią o tym, że kibice rzucili ponad 100 tys. misiów. To oznacza, że fundacja otrzyma ponad 500 tys. złotych