GymBeam
Feta piłkarzy Górnika Łęczna po awansie do Ekstraklasy

Górnik Łęczna zainaugurował swój powrót do Ekstraklasy remisem z Cracovią

2021-07-24

Dziś miały miejsce kolejne spotkania 1. kolejki Ekstraklasy, w tym Górnik Łęczna vs Cracovia. Górnik Łęczna awansował po czterech latach do rozgrywek Ekstraklasy.

Pierwsza połowa spotkania pozostawiała wiele do życzenia pod względem tempa, zakończyła się na etapie jednobramkowej przewagi gospodarza – Górnika - po fantastycznej akcji Przemysława Banaszaka zakończonej podaniem do napastnika Bartosza Śpiączki, który uwieńczył to golem (1:0). Cracovia zyskała motywację, by przyspieszyć i udało się tej drużynie wyrównać wynik – lecz dopiero w 82. minucie przez gol Marcosa Alvareza.

Trener Kamil Kiereś po spotkaniu zaznaczył, że odnotował akcje Cracovii, które mogły się skończyć bramką, ale i tak czuje niedosyt w związku z tym, że Górnik nie utrzymał prowadzenia.