GymBeam
piast puszcza marzec 2024

Niezwykle ważne zwycięstwo Piasta

2024-03-12

Piast Gliwice pokonał Puszczę Niepołomice 1:0 w ramach dokończenia spotkania 17. kolejki Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył tuż przed przerwą Jorge Felix.

Starcie Piasta i Puszczy rozpoczęte zostało od 15. minuty i wrzutu z autu. W takim momencie bowiem mecz został przerwany ze względu na atak śnieżycy w grudniu tamtego roku. Tym razem zawodnicy na warunki panujące w Gliwicach nie mogli narzekać.

Obie drużyny były aktywne w ofensywie i tworzyły swoje sytuacje bramkowe. To ekipa gospodarzy była jednak zdecydowanie lepiej dysponowana i kreowała więcej okazji, a także oddała dużo więcej celnych uderzeń. Kluczowym było jednak to z końcówki pierwszej połowy gry. Po szybkiej wymianie podań ofensywnych piłkarzy Piasta Michael Ameyaw posłał płaską wrzutkę przed bramkę Puszczy. Piłkę w kolegę z zespołu wybił Konrad Stępień, ta finalnie spadła pod nogi Jorge Felixa, a Hiszpan nie miał problemów by z bliskiej odległości umieścić ją w siatce.

Jak się później okazało, trafienie było decydującym i pozwoliło Piastowi na złapanie dużego oddechu. W ligowej tabeli gliwiczanie przesunęli się na 12. miejsce i mają już 5 punktów przewagi nad pierwszą w strefie spadkowej Puszczą.