GymBeam
lewandowski vs szachtar

Lewandowski znów bezbarwny, Barcelona rozczarowuje

2023-11-07

FC Barcelona uległa 0:1 w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Szachtarowi Donieck na stadionie Volksparkstadion. Kolejny słaby występ, podobnie jak cały jego zespół, zaliczył Robert Lewandowski.

FC Barcelona mogła przypięczętować, a niespodziewanie odroczyła ogłoszenie awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Mecz rozgrywany w Hamburgu nie poszedł po myśli Blaugrany. W pierwszej połowie wyglądali bezbarwnie, a jedynego gola (jak się później okazało decydującego) strzelili ich przeciwnicy. Do siatki w 40. minucie po strzale głową trafił Danylo Sikan.

Wydawało się więc, że hiszpański zespół ruszy od ataku w drugiej części gry. Nic takiego nie miało jednak miejsca, a zdecydowanie groźniejszy i bliższy podwyższenia prowadzenia był Szachtar. Kilka razy Barcelonę ratował jednak Marc-Andre ter Stegen. Ostatecznie 3 punkty powędrowały na konto gospodarzy.

Polaków zdecydowanie martwić może kolejny słaby występ Lewandowskiego. Dla kapitana reprezentacji był to 6 mecz bez strzelonego gola. Napastnik zagrał jednak dopiero pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasowym, dlatego można mieć nadzieję, że w kolejnych zacznie zdobywać bramkę za bramką.